متادون درمانی

متادون درمانی – ترک اعتیاد به مواد مخدر با متادون

درمان اعتیاد با متادون یا متادون درمانی در کاهش شدت افسردگی معتادانی که ترک مصرف مواد مخدر دارند، موثر است داروی متادون یکی از درمان های جایگزین در ترک اعتیاد به مواد مخدر است که می تواند از بروز عوارض روانی ناشی از ترک پیشگیری کند.

تجویز متادون برای معتادان به مواد مخدر با اهداف دسترسی به ماده ای خوراکی، کاهش اعتیاد تزریقی، بیماری های عفونی و کاهش ارتباط بیمار با توزیع کنندگان مواد مخدر  صورت می گیرد.معتادانی که درمان با متادون را شروع می کنند، سرخوشی و آرامشی را احساس می کنند که در میان همه داروهای شبه افیونی مشترک است.

 

متادونی درمانی یا درمان با متادون بر تفکر آنها تاثیری ندارد، گفت: متادون همچنین از تاثیر هروئین و سایر شبه افیونی ها ممانعت می کند و بدین ترتیب اثر این داروها را کاهش می دهد. تعریق، یبوست و افزایش وزن را از عوارض جانبی متادون است و زمانی که متادون (طبق تجویز پزشک)دریافت می شود، بسیار بی خطر بوده و آسیبی به اعضای داخلی و یا قدرت تفکر وارد نمی کند، حتی اگر برای سال ها به طور روزانه مصرف شود.

 

جهت مشاوره رایگان برای متادون درمانی یا ترک اعتیاد با پزشکان متخصص کلینیک داریوش  با شماره تلفن های 88552627 – 88552628 تماس حاصل نمائید